MIO KIDS - detská zdravotná stolička

489,00 € s DPH

  • detská zdravotná stolička pre deti od 6-tich rokov
  • pre výšku postavy od 120 - 168 cm
  • pomáha správnemu vývoju chrbtice u detí
  • predchádza skolióze
  • podporuje správne sedacie návyky
  • odstraňuje bolesti chrbta, predchádza dlhodobým problémom
  • výškovo nastaviteľné podrúčky, sedák a bedrová opierka
  • mäkčený sedák, priedušná chrbtová opierka z poťahu mesh

Detská zdravotná stolička Adaptic MIO KIDS bola navrhnutá pre deti od školského veku 6-tich rokov s výškou nad 120 cm (s kruhom). Stolička je vhodná najmä pre jej zdravotné výhody (pozri nižšie) a optimálny vývoj chrbtice dieťaťa. Pomáha udržiavať dieťa vo vzpriamenej sedacej polohe a vedie ho k správnym sedacím návykom.

Predchádza skolióze.

Skolióza je jedna z deformácií chrbtice (predozadná, bočná), ktorá sa prejavuje posunom stavcov do rôznych uhlov (bočný, rotácia). Dochádza tak k nesprávnemu zakriveniu chrbtice, a tým aj nemožnosti jej správneho postavenia. Skolióza sa všeobecne delia na funkčnú a štrukturálnu. Funkčná skolióza je charakteristická tým, že je možné jej krivky aktívne vyrovnať (nie sú fixované). Dlhšie trvajúca funkčná skolióza prechádza do štrukturálnej. Štrukturálna skolióza sa prejavuje deformáciou a rotáciou stavcov. Jedna z možností ako predísť prehlbovaniu skoliotické krivky je zvýšenie úrovne svalovej štruktúry trupu (teda posilnenie svalov) formou sedenia na detskej zdravotnej stoličke Adaptic MIO KIDS. Pri sede na výkyvnom sedáku na pružine totiž dochádza ku špirálovej a vertikálnej stabilizácii. Dochádza k spevňovaniu chrbtových a brušných svalov. Tým je možné skolióze predchádzať alebo ju v určitých prípadoch zmierniť.

Narovná guľatý chrbát. Zlepšuje vzpriamené držanie tela.

Dlhodobé sedenie s guľatými chrbtom zvyšuje tlak na medzistavcové platničky, ktorý nie je symetricky rozložený. Na prednej strane je platnička zaťažená vyšším tlakom, než na strane zadnej, čím dochádza k jej klinovitej deformácii a preťažovaniu väzivového aparátu, ktorý sa podieľa na stabilizácii platničky. Jadro platničky sa posúva, čím môže dôjsť k tlaku na nervovú štruktúru. Nesprávne sedenie na obyčajnej detskej stoličke núti sedieť dieťa s guľatým chrbtom, čo môže prispievať k poškodeniu stuktury chrbtice. Detská stolička Adaptic MIO KIDS je konštruovaná tak, aby sa sedák nakláňal vpred aj do strán presne podľa potrieb pohybov panvy. Týmto dochádza k správnemu prehnutiu chrbtice, čo eliminuje zlé sedenie a znižuje tlak na platničky. Zdravotné stoličky Adaptic aktivujú svaly okolo chrbtice, čím dochádza k stabilizácii svalového chrbticového korzetu a následného prehnutiu chrbtice do prirodzenej esovitej pozície.

Spevňuje chrbtové a brušné svaly.

Aby svaly okolo chrbtice pracovali správne, musí sa pravidelne používať. Ak však deti sedia dlho v škole a následne doma pri televízii alebo počítači, hlboké svaly trupu ochabujú alebo sa dokonca preťažujú, čo vedie k svalovej nerovnováhe.

Pri sede na detskej stoličke Adaptic MIO KIDS dochádza k aktivácii svalov a ich rozvnoměrné záťaži. Týka sa to svalov brušných a chrbtových, tak najmä hlbokých stabilizačných svalov chrbtice (svaly vnútri tela), ktoré sa inak veľmi zle posilňujú.

Stabilizačná súhra svalov umožňuje postavenie chrbtice zodpovedajúce optimálnemu statickému zaťaženiu. Prostredníctvom aktivácia svalov dochádza k správnemu zakriveniu chrbtice, čo umožňuje rovnomerné zaťaženie jednotlivých stavcov. Ide o súhru medzi hlbokými chrbtovými svalmi, bránicou, panvovým dnom a brušnými svalmi, ktoré sú hlavnou oporou dutiny brušnej a spoluregulují vnútrobrušný tlak.

Ďalšie zdravoní výhody.

Detská stolička MIO KIDS má niekoľko ďalších zdravotných výhod, ktoré platia pre všetky stoličky Adaptic a sú uvedené na titulnej stránke webu v sekcii Adaptic pre zdravý chrbát (odkaz TU).

Thomayerův test chrbta u dieťaťa.

Dvaja holandskí lekári v roku 2011 identifikovali nové neobvyklé zakrivenie chrbta u detí, ktoré bolo viditeľné naposledy pred sto rokmi, kedy deti pracovali v továrňach. Toto zakrivenie sa prejavuje občasnými, ale čím ďalej častejšími bolesťami chrbta u detí vo veku od 6 do 18 rokov. Bolo zistené, že toto nezdravé zakrivenie chrbtice spôsobuje nesprávne sedenie u herných konzol. Pre tento problém sa preto vžil pojem "Gameboyov chrbát".

Pre letmý a jednoduchý test chrbta dieťaťa použite Thomayerův test v predklone. Dieťa sa v stoji predkloní a snaží sa voľne zameranými rukami dotknúť špičiek nôh do tvaru písmena "n". Následne sa meria vzdialenosť prostredníka od špičky nôh. Dieťa so zdravou chrbticou by sa malo byť schopné špičiek nôh dotknúť prsty alebo celými dlaňami.

Sedák:š/h/v 42 x 42 x 6 cm

Výška postavy:120 - 168 cm

Výška postavy vo verzii s kruhom:od 120 cm

Výška sedadla od kruhu:27 - 37 cm

Výška sedadla od zeme:48 - 58 cm

Výška podrúčok od zeme:62 - 72 cm

Nastavenie:výška sedadla, výška podrúčok a bedrová opierka

Nosnosť:110 kg

Hmotnosť:15 kg

Ďalšie produkty v rovnakej kategórii: (7)

Moduly, platobné brány, preklady a služby pre PrestaShop

PrestaShop Addons, Payment gateways and Services

Moduly, platobné brány a preklady pre PrestaShop

Tvorba e-shopov a webových stránok

Internetové stránky a e-shopy

Depeche Mode Shop